SlideShow

0

The Hobbit Filmi


Sinemaseverlerin uzun süredir beklediği The Hobbit : An Unexpected Journey filmi iki hafta önce vizyona girdi. Ancak bazı aksaklıklar nedeniyle bu güzel filmi , yeni yılın ilk akşamında izleyebildim. 
The Hobbit filmi hem yeni bir seri film başlangıcı niteliğinde hemde Lord of the Rings filminin devamı niteliğinde. Ve tabi böyle çok yönlü bir film olması , film için müthiş bir avantaj. 

Filmin kadrosu aslında neredeyse  Lord of the rings (Yüzüklerin Efendisi) filminin kadrosuyla aynı. Bazı çıkarmalar eklemeler tabi ki mevcut. Kameranın başında yine Peter Jackson ve oyuncu kadrosunda bir kaç tanıdık : Gandalf , Elf lordu , Gollum vs. 
Hobbit kitabını okumuş biri olarak filmin kitaba epey sadık kalmış olduğunu söyleyebilirim. En azından ana hatlarıyla epey. Tabi bunca yıl sonra kitabı hatırlamak ta kolay olmuyor. 
Güzel noktalardan biri ise filmde her detaya sonuna kadar önem verilmiş olması ve mizahın üst seviyede tutulması.Böyle bir filmde kahkaha duymayı beklemediğinize eminim ama kendinizi şimdiden hazırlayın. 
Ve son olarak filmin aslında serinin birinci filmi olduğunu söylemek gerekiyor.

Gelelim ana konuya ; aslında böyle fantastik filmlerde ana konu yoktur ama yinede kısacık özet geçelim.

Bilbo Baggins adında ki cesur Hobbit'in on üç cüce ve bir büyücüyle ( Gandalf) çıktığı tehlikeli macera ve orada başına gelenler. 

Görsellik üst seviyede , aksiyon ve dialoglar güzel harmanlanmış herşey dengeli . Detaylar iyi kurgulanmış ; bitsede gitsek havası yok. Herşey göz önüne alındığın da bu filme puanım 8.7 

Şimdiden iyi seyirler. 

Hobbit nedir diye soran varsa da : 

Hobbit: Orta Dünya'da yaşayan Cüce'den daha küçük insansı varlık.  

0 Sek Raki: