SlideShow

2

Ego Bomb


İnsan gaz dolu bir ego bombasıdır .. İyi benzetmelerin kötü sanatçılardan daha az rağbet gördüğü bir dünyada yaşadığımız için egolarım diğer insanların kine göre daha alt seviyede, yada öyle söylemek istiyorum ...

Psikolojiyi, din ve genel ahlak kurallarıyla harmanladığımızda ; ortaya ,yapılan herşeyin asıl sebebinin bok bir ego olduğu çıkıyor. Tabi insanların ego kavramı kişiden kişiye farklılık gösteriyor.
Örneğin ; bazı insanlar kokusuz sıçabildi diye ego tatmini yaşayabilirken bir diğer insan toplum arasında osurmamış olduğu için ego tatmini yaşayabiliyor. Yine bütün bunların ego merkezli olduğu bilinirken , egonun toplumsal kurallarla şekillenmiş olması insanı tiksindirtiyor. Sonuçta ego bütün olarak ben içeren birşey ve başkaları tarafından yapılmış şeyler ile şekillenmesi hem ironik hem saçma . . .
Hem ironi olup hem saçma olan şeyin gerçekliği kesinlikle kabul edilemez.

Öyle ki egonun toplumsal olarak şekillenmemiş bir haline geleyim... İnsanlar sevişince ego tatmini yaşarlar ;erkekler , kadınlara göre daha fazla ... Evet bu erkek kadın egosunun ayrımı toplumun piçliği...

Sevişmek olayını sadece 2 birey arasında ele alırsak , bu iki kişinin birbirine yaşatabileceği en büyük egolar arasında yer alır . Yinede bir egoyu iki kişinin paylaşmasını matematiksel olarak düşünürsek masturbasyonun daha fazla ego tatmini sağlaması gerekir. Maalesef durum böyle değil ve bunun sebebi yine toplumun piçliği.

Şimdi gelelim , sevişme ihtimalimizin yüzde 90 olduğu insanlarla sevişmeyi tercih etmeyip yaşadığımız ego tatminine . . İki zıt kutup arasında ki ego farkını anlamak hiçbir zaman mümkün olmayacak olsada durumu şöyle bir ayrıntıya dökmek istiyorum  :
Bedensel ihtiyaç olarak yemek yeme zorunluluğumuz var ve bunların bir çoğunuda vücuttan atma zorunluluğumuz...
Sıradan lezzetsiz bir yemek çok ufak ölçülerde bir ego tatmini yarattığından hissedilmesi imkansızdır , nitekim sıradan bir boşaltım da öyle.. Ama hoş ve lezzetli bir yemek bizi ego orgazmına kadar götürebilir. Ve düşününce uzun süreli bir sıkışmadan sonra yapılacak bir boşaltım sonrası yüzümüzde gülücükler ve egolarla kendimizi dışarıya atarız ve bazen şu cümleyle kendimizi aydınlatırız : " Dev Sıçtım , hoh"

Şimdi bütün bunların sevişme , seks ,sex vs. (artık ne derseniz) ile bağlantısına geçelim. . .
Sıradan ve lezzetsiz bir kişiyle ( izafi bir durum ) sex sıradan bir yemekle aynı seviyede ego vermez ; oysa hergün sex yapsaydınız durum böyle olmazdı...
Lezzetli bir kişiyle olan durumun yemek ve boşaltım olayından bir farkı yok .. Yine benzer ego tadılmış olacaktır.
Bütün bu bahsettiğim genellemelerin hiçbirinin içerinde duygusallık yoktur. Bir yemekle , bir boşaltım şekliyle yada bir kişiyle aranızda duygusal bir bağ varsa hissedeceğiniz ego tatmini çok daha yüksek seviyelerde olacaktır..

Yani mesajımız şu :
Emotional Sex > Ordinary Sex  = Emotional Dinner/2 > Ordinary  Dinner/2 = Emotional Shit/2 > Ordinary Shit/2